Event Calendar - April 2013

Mon 1 'Monday Night Soccer'
Magazine Style Format Showcasing
Airtricity League Football
RTE 2 - 7.00PM
  Airtricity League
Premier Division
15.00 Derry City 2-0 Bray Wanderers
15.00 Drogheda United 1-1 Cork City
19.00 Shelbourne 0-1 Bohemian
19.45 UCD 0-3 Sligo Rovers
Tue 2 Airtricity League
Premier Division
19.45 Limerick 1-1 Shamrock Rovers
19.45 St Patrick's Athletic 1-2 Dundalk
Thu 4 U19 Women - 2013 UEFA Championship
Group 1 - Holland
17.30 Holland 0-1 Sweden
15.30 Italy 0-1 Republic of Ireland
Fri 5

Airtricity League
Premier Division

19.05 Bohemian 0-4 Derry City [live RTE 2]
19.45 Bray Wanderers 0-1 St Patrick's Athletic
19.45 Cork City 2-1 UCD
19.45 Dundalk 2-2 Limerick
20.00 Shamrock Rovers 1-1 Drogheda United
  Airtricity League
First Division
20.00 Finn Harps 0-0 Wexford Youths
19.45 Salthill Devon 1-1 Cobh Ramblers
19.45 Waterford United 1-0 Athlone Town 
  FAI Schools International
Centenary Shield
Republic of Ireland 1-0 Wales
19.00 Oscar Traynor Centre, Dublin
Sat 6 Airtricity League
Premier Division
19.45 Sligo Rovers 2-0 Shelbourne
  Airtricity League
First Division
19.30 Longford Town 1-1 Mervue United
  U19 Women - 2013 UEFA Championship
Group 1 - Holland
14.30 Italy 2-2 Sweden
16.30 Holland 1-2 Republic of Ireland
Mon 8 'Monday Night Soccer'
Magazine Style Format Showcasing
Airtricity League Football
RTE 7.00PM
Tue 9 U19 Women - 2013 UEFA Championship
Group 1 - Holland
16.00 Holland 2-0 Italy
16.00 Sweden 2-0 Republic of Ireland
Fri 12 Airtricity League
Premier Division

19.45 Dundalk 1-3 Derry City
20.00 Shamrock Rovers 7-0 Bray Wanderers
20.00 Shelbourne 1-3 Drogheda United
19.45 UCD 0-1 St Patrick's Athletic

  Airtricity League
First Division
19.45 Athlone Town 1-0 Finn Harps
19.45 Salthill Devon 1-2 Waterford United
20.00 Wexford Youths 0-1 Longford Town
Sat 13 Airtricity League
Premier Division
15.55 Sligo Rovers 2-0 Cork City [live RTE 2]
  Airtricity League
First Division
19.30 Cobh Ramblers 5-3 Mervue United
Sun 14 U17 Women - 2013 UEFA Championship
Austria
13.00 Austria 1-1 Poland
13.00 Norway 0-0 Republic of Ireland
Mon 15 'Monday Night Soccer'
Magazine Style Format Showcasing
Airtricity League Football
RTE 7.00PM
  Airtricity League
Premier Division
19.45 St Patrick's Athletic 4-0 Shelbourne
Tue 16 Setanta Sports Cup
Semi-Finals First Leg
19.45 Drogheda United 2-0 Sligo Rovers
19.30 Shamrock Rovers 1-1 Cork City [live Setanta Ireland]
  Airtricity League
Premier Division
19.45 Limerick 2-1 Bohemian
  U15 Friendly International Republic of Ireland 1-0 Finland
19.00 Oscar Traynor Centre, Coolock
Thu 18 U15 Friendly International Republic of Ireland 0-3 Finland
12.00 Swords Celtic FC
Fri 19 Airtricity League
Premier Division
19.45 Bohemian 0-2 Dundalk
19.45 Cork City 1-1 Shelbourne
19.45 Derry City 2-1 Shamrock Rovers
19.45 Drogheda United 3-2 UCD
19.05 St Patrick's Athletic 2-0 Sligo Rovers [live RTE 2]
  Airtricity League
First Division

20.00 Finn Harps 1-0 Salthill Devon
19.45 Mervue United 4-1 Wexford Youths
19.45 Waterford United 0-0 Cobh Ramblers

Sat 20 Airtricity League
First Division
19.30 Longford Town 2-1 Athlone Town
Sun 21 Airtricity League
Premier Division
15.00 Bray Wanderers 0-4 Limerick
Mon 22 'Monday Night Soccer'
Magazine Style Format Showcasing
Airtricity League Football
RTE 7.00PM
  Setanta Sports Cup
Semi-Finals Second Leg
19.45 Cork City 2-2 Shamrock Rovers [live Setanta Ireland]
19.45 Sligo Rovers 1-0 Drogheda United
Fri 26 Airtricity League
Premier Division
19.45 Bohemian 3-2 Bray Wanderers
19.35 Dundalk 2-0 Cork City [live RTE 2]
19.45 St Patrick's Athletic 1-1 Derry City
19.45 UCD 2-0 Shamrock Rovers
  Airtricity League
First Division
20.00 Finn Harps 0-1 Waterfrord United
19.45 Mervue United 2-2 Athlone Town
20.00 Wexford United 3-0 Cobh Ramblers
  FAI Schools International
Centenary Shield
Republic of Ireland v England
19.00 Turners Cross, Cork
Sat 27 Airtricity League
Premier Division
19.45 Limerick 0-0 Shelbourne
19.45 Sligo Rovers 2-2 Drogheda United
  Airtricity League
First Division
19.30 Longford Town 2-1 Salthill Devon
Mon 29 'Monday Night Soccer'
Magazine Style Format Showcasing
Airtricity League Football
RTE 7.00PM
(including FAI Ford Cup Second Round Draw)
  Airtricity League
Premier Division
19.45 Bray Wanderers 1-2 Cork City
19.45 St Patrick's Athletic 1-1 Bohemian
Tue 30