Event Calendar - July 2017

Sat 1 Airtricity League - First Division 19.15 Cobh Ramblers 3-1 Athlone Town
19.30 Longford Town 1-0 Cabinteely
  UEFA Regions Cup Finals - Turkey 15.00 (14.00) Spain 4-1 Czech Republic
18.15 (17.15) Ireland 1-0 Russia
Sun 2 Airtricity League - Premier Division 18.00 Sligo Rovers 1-0 Shamrock Rovers
Mon 3 UEFA Regions Cup Finals - Turkey 15.00 (14.00) Spain 0-0 Ireland
18.15 (17.15) Czech Republic 1-2 Russia
Wed 5 Airtricity League - Premier Division 19.45 Bohemian 0-1 Dundalk
Thu 6 UEFA Regions Cup Finals - Turkey 15.00 (14.00) Czech Republic 1-4 Ireland
15.00 (14.00) Russia 3-2 Spain
  UEFA Europa League
Qualifying Round One
Second Leg
19.45 Cork City 4-2 Levadia Tallinn (Estonia)
20.00 Shamrock Rovers 1-0 St Jarnan (Iceland)
Derry City 1-4 Midtjylland (Denmark)
19.45 The Showgrounds, Sligo
Fri 7 Airtricity League - Premier Division 19.45 Drogheda United 0-2 Finn Harps
19.45 Galway United 3-1 Limerick
  Airtricity League - First Division 19.45 Athlone Town 1-3 Shelbourne
19.45 Cabinteely 2-1 Cobh Ramblers
19.45 UCD 0-0 Longford Town
19.45 Waterford FC 2-1 Wexford FC
  Senior Women's Friendly International Scotland 1-0 Republic of Ireland
19.30 Stark Park, Raith Rovers FC
Sun 9 Airtricity League - Premier Division 14.00 Cork City 1-0 St Patrick's Athletic
14.30 Derry City 4-0 Sligo Rovers
  UEFA Regions Cup Final - Turkey 15.30 (14.30) Croatia 1-0 Ireland
Wed 12 UEFA Champions League
Qualifying Round Two
First Leg
Dundalk 1-1 Rosenborg BK (Norway)
19.45 Oriel Park
Thu 13 UEFA Europa League
Qualifying Round Two
First Leg
19.45 Cork City 0-1 AEK Larnaca (Cyprus)
20.00 Shamrock Rovers 2-3 Mlada Boleslav (Czech Republic)
Fri 14 Airtricity League - Premier Division 20.00 Finn Harps 2-1 Bohemian
19.45 St Patrick's Athletic 2-1 Derry City
  Airtricity League - First Division 19.45 Athlone Town 1-1 Cabinteely
19.45 Shelbourne 1-2 Wexford FC
Sat 15 Airtricity League - Premier Division 19.45 Sligo Rovers 1-1 Drogheda United
  Airtricity League - First Division 19.15 Cobh Ramblers 1-0 UCD
19.30 Longford Town 0-1 Waterford FC
Sun 16 Airtricity League - Premier Division 16.00 Bray Wanderers 0-2 Cork City
Wed 19 UEFA Champions League
Qualifying Round Two
Second Leg
Rosenborg BK (Norway) 2-1 Dundalk [aet]
18.15 Trondheim
Thu 20 UEFA Europa League
Qualifying Round Two
Second Leg
18.00 AEK Larnaca (Cyprus) 1-0 Cork City
17.00 Mlada Boleslav (Czech Republic) 2-0 Shamrock Rovers
Fri 21 Airtricity League - Premier Division 19.45 Bohemian 0-1 Derry City
19.45 Galway United 4-1 Drogheda United
19.45 St Patrick's Athletic 3-1 Bray Wanderers
  Airtricity League - First Division 19.45 Cabinteely 1-0 Shelbourne
19.45 UCD 4-0 Athlone Town
19.45 Waterford FC 4-0 Cobh Ramblers
20.00 Wexford FC 1-2 Longford Town
Sat 22 Airtricity League - Premier Division 18.30 Limerick 0-0 Sligo Rovers
Sun 23 Airtricity League - Premier Division 17.00 Dundalk 0-1 Shamrock Rovers
Mon 24 Airtricity League - Premier Division 20.00 Finn Harps 0-2 Derry City
Fri 28 Airtricity League - Premier Division 19.45 Bray Wanderers 2-3 Finn Harps
19.45 Cork City 2-1 Galway United
19.45 Drogheda United 0-1 St Patrick's Athletic
20.00 Shamrock Rovers 1-2 Bohemian
  Airtricity League - First Division 19.45 UCD 2-3 Cabinteely
19.45 Waterford FC 3-1 Athlone Town
20.00 Wexford FC 0-2 Cobh Ramblers
Sat 29 Airtricity League - Premier Division 19.45 Sligo Rovers 1-1 Dundalk
  Airtricity League - First Division 19.30 Longford Town 1-3 Shelbourne
Sun 30 Airtricity League - Premier Division 17.00 Derry City 3-0 Limerick
Mon 31 Airtricity League - Premier Division 19.45 Cork City 0-1 Bohemian