Event Calendar - June 2017

Thu 1 Senior Friendly International Mexico 3-1 Republic of Ireland
20.30 (01.30) MetLife Stadium, New Jersey
  Airtricity League - First Division 19.45 Cabinteely 3-3 UCD
Fri 2 Airtricity League - Premier Division 19.45 Bohemian 0-0 Drogheda United
19.45 Derry City 2-1 Galway United
19.45 Dundalk 0-3 Cork City
19.45 Limerick 5-3 Bray Wanderers
20.00 Shamrock Rovers 1-1 St Patrick's Athletic
19.45 Sligo Rovers 0-0 Finn Harps
  Airtricity League - First Division 19.45 Athlone Town 1-6 Waterford
19.45 Cobh Ramblers 1-0 Wexford FC
19.45 Shelbourne 0-0 Longford Town
Sat 3 Airtricity League Mid-Season Break Saturday 3 June - Thursday 15 June (inclusive)
  Women's Shield Semi-Final tbc
Sun 4 Senior Friendly International Republic of Ireland 3-1 Uruguay
18.00 Aviva Stadium
  Women's Shield Semi-Final tbc
Thu 8 Senior Women's Friendly International Republic of Ireland 0-0 Iceland
19.30 Tallaght Stadium
Sun 11 2018 World Cup
Qualifying Group D
Republic of Ireland 1-1 Austria
17.00 Aviva Stadium
17.00 Moldova 2-2 Georgia
19.45 Serbia 1-1 Wales
Fri 16 Airtricity League - Premier Division 19.45 Bray Wanderers 3-2 Derry City
19.45 Cork City 4-1 Limerick [Live eirSport]
19.45 Drogheda United 0-6 Dundalk
20.00 Finn Harps 0-1 Shamrock Rovers
19.45 St Patrick's Athletic 1-3 Bohemian
  Airtricity League - First Division 19.45 UCD 1-2 Shelbourne
19.45 Waterford 3-0 Cabinteely
19.45 Wexford FC 2-2 Athlone Town
Sat 17 Airtricity League - Premier Division 19.45 Sligo Rovers 1-1 Galway United
  Airtricity League - First Division 19.30 Longford Town 2-1 Cobh Ramblers
Fri 23 Airtricity League - Premier Division 19.45 Bohemian 2-0 Sligo Rovers
19.45 Derry City 1-2 Cork City
19.45 Dundalk 4-0 Finn Harps
19.45 Galway United 1-2 Bray Wanderers
20.00 Shamrock Rovers 4-1 Drogheda United
  Airtricity League - First Division 19.45 Athlone Town 2-2 Wexford FC
19.45 Cabinteely 0-1 Wexford FC
19.45 UCD 3-2 Waterford
Sat 24 Airtricity League - Premier Division 18.30 Limerick 2-2 St Patrick's Athletic
  Airtricity League - First Division 19.15 Cobh Ramblers 0-1 Shelbourne
  FAI Continental Tyres
Women's National League
19.45 Galway WFC 0-2 Wexford Youths
20.00 Shelbourne Ladies 0-1 Peamount United
Sun 25 FAI Continental Tyres
Women's National League
14.00 Kilkenny United 0-6 UCD Waves
Mon 26 Airtricity League - Premier Division 19.45 Dundalk 2-0 Galway United
Tue 27 Scottish Irn-Bru Cup First Round Draw Bray Wanderers & Sligo Rovers enter at second round
Thu 29 UEFA Europa League
Qualifying Round One
First Leg
15.30 Levadia Tallinn (Estonia) 0-2 Cork City
19.15 St Jarnan (Iceland) 0-1 Shamrock Rovers
18.00 Midtjylland (Denmark) 6-1 Derry City
Fri 30 Airtricity League - Premier Division 19.45 Bray Wanderers 0-3 Dundalk
19.45 Drogheda United 0-2 Limerick
19.45 St Patrick's Athletic 1-1 Galway United
  Airtricity League - First Division 19.45 Shelbourne 1-1 Waterford
20.00 Wexford FC 0-0 UCD